Atostogos populiariame kurorte ar dvasinė kelionė?

Vasara – atostogų metas ir vis daugiau žmonių suka galvas, kaip jas praleisti.

Kažkada su atostogomis buvo viskas aišku – važiuosiu su šeima į kaimą, padėsiu su daržais, su gyvuliais, pasimaudysime netoliese tekančioje upėje ar šalia telkšančiame ežere. Arba planas B – važiuoti į kolektyvinį sodą. Pasodinti gėlių, taip pat paravėt daržą, pasikrapštyti namelyje…

Vėliau vis labiau populiarėjo pramogos kurortuose. Kažkada tai buvo Druskininkai, Birštonai, Palanga, vėliau prisidėjo Egipto ir Turkijos ar Tailando kurortai. Pabodus važinėti pavalgyt ir pagulėt prie baseino, žmonės ėmėsi pažintinių kelionių po visą pasaulį. Visgi dabar vis populiariau darosi kitos – dvasinės kelionės.

Ką reiškia dvasinė kelionė? Kai žmonės važiuoja ne aktyviai apžiūrinėti miestų, o gilintis į save. Vakaruose darosi itin populiaru savaitei ar mėnesiui nuo didmiesčio šurmulio pabėgti į vienuolyną. Lietuvoje taip pat daugėja žmonių, kurie vietoj egzotinės kelionės ar poilsio prie jūros renkasi meditacijas, maldas, kitas dvasines praktikas vienuolyne ar Indijos ašrame. Čia jie mokosi atsipalaiduoti ir ieško atsakymų į egzistencinius klausimus. Žinoma, jei jums svetimos dvasinės praktikos ir dvasinė filosofija, jokių stebuklų nesitikėkite. Turite dirbti su savimi.

Nors veikla priklauso nuo jūsų pasirinktos šalies ir konkrečios įstaigos, pagrindinis tokių vienuolynų ar dvasinių stovyklų tikslas, kad žmonės išmoktų atsipalaiduoti ir jaustųsi gerai. Dienotvarkė disciplinuota, tačiau užsiėmimus kiekvienas renkasi pagal savo poreikius. Pavyzdžiui, galima medituoti, lankyti filosofijos paskaitas, mokytis jogos pratimų, groti įvairiais muzikos instrumentais, gaminti maistą ir net mokytis kalbos.

Pamąstykite, galbūt per šias atostogas verta išbandyti ką nors naujo?

kelionės

Parašykite komentarą

Filed under Kelionės

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s